Niemalże w nieskończoność można wymieniać zalety posiadania własnego samochodu. Nasze uzależnienie od pojazdów urosło do tego stopnia, że dziś nie wyobrażamy już sobie życia codziennego i normalnego funkcjonowania bez posiadania samochodu. Niestety, nowy samochód wiąże się z dość wysokim kosztem, a ich jego eksploatacja zwykle również nie należy do najtańszych. Jak zatem zaradzić temu, jeśli marzy się nam zupełnie nowy pojazd prosto z salonu?
Kupno używanego samochodu to najczęściej wybierane przez nas rozwiązanie. Zwykle to najtańsze wyjście, jednak nie jest ono pozbawione wad. Otóż znane są nieuczciwe praktyki handlarzy i to dosłownie w każdym kraju. Aby zatem móc być kierowcą auta nieużywanego nigdy wcześniej, konieczne jest głębsze sięgnięcie do portfela, albo przekonanie się o tym, czym charakteryzuje się auto w abonamencie. Na co warto zwrócić uwagę, a także jakie są cechy szczególne tej metody finansowania samochodów?
Poznaj auto abonament z każdej strony
Sam abonament najczęściej kojarzy się nam głównie z usługami telefonii komórkowej, jednak od pewnego czasu ten model finansowania stosuje się również w wypadku samochodów. Wówczas opłata abonamentowa dotyczy możliwości korzystania z wybranego auta. Jest to o tyle atrakcyjne rozwiązanie, gdyż daje nam szansę wykorzystywania pojazdu do celów prywatnych, a my nie musimy się martwić o wiele kwestii, ponieważ oficjalnie nie jesteśmy właścicielami pojazdu. Comiesięczna opłata zawiera już w sobie koszty związane z wieloma działaniami, a to chociażby ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia, płynów eksploatacyjnych, czy też naprawa ewentualnych usterek lub też gwarancja samochodu zastępczego. Jedynym znaczącym ograniczeniem jest limit kilometrów, czyli np. 10 tysięcy w skali roku. Warto trzymać się tzw. kilometrówki, lub rozszerzyć ją, jeżeli planujemy więcej podróżować. Przekroczenie limitu może spowodować, że pojawią się dodatkowe koszty, dlatego warto szczególnie pilnować tej sprawy.