Renowacja rury kanalizacyjnej to proces, dzięki któremu nasza instalacja jest w stanie sprawnie działać przez kolejne miesiące, czy też lata. Jest to innowacyjna technika, która coraz częściej stosowana jest przez hydraulików. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się renowacja rur kanalizacyjnych metodą rękawa – jest ona przede wszystkim skuteczna. Pozwala na odpowiednie dotarcie do rur a co za tym idzie – także na ich dokładną renowację. Poznaj największe zalety renowacji rur metodą rękawa, które przekonują do jej zastosowania!

Szybkość

Kiedy nasza instalacja kanalizacyjna jest już w opłakanym stanie, dzwonimy po hydraulika, aby ją naprawił bądź odnowił. Chcemy nie tylko aby przyjechał tak szybko, jak to możliwe, ale także by jego wizyta była jak najkrótsza! Kiedy specjalista musi poświęcać dobrych kilka godzin na renowację naszej instalacji, my nie jesteśmy zbyt zadowoleni, ale sam hydraulik również nie jest. Obie strony chcą mieć to jak najszybciej z głowy. Renowacja rur kanalizacyjnych metodą rękawa to proces szybki, ponieważ nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy czy zaangażowania. Stosuje się do tego przede wszystkim specjalistyczny sprzęt, który świetnie radzi sobie z renowacją. Renowacja rur choć wcale nie jest łatwa, to dzięki odpowiednim metodom można jej dokonać naprawdę szybko.

Proces jest bezwykopowy

Naprawa rur kanalizacyjnych poprzez renowację metodą rękawa niesie za sobą naprawdę sporo zalet. Wiele osób ceni sobie fakt, iż metoda ta jest bezwykopowa! Co to oznacza w praktyce? Że nie ma po prostu konieczności wykonywania wykopów, które nie tylko są męczące dla samego fachowca, ale także zabierają cenny czas i robią niepotrzebne szkody. Nierzadko jest tak, że nie da się bezpośrednio dojść do instalacji kanalizacyjnej, ponieważ jest ona np. u sąsiada. Wówczas nie musimy martwić się o to, że nie uda się naprawić instalacji! Tutaj przychodzi z pomocą renowacja rur kanalizacyjnych metodą rękawa.

Skuteczność

Jak można się domyślić, największą zaletą renowacji rur kanalizacyjnych metodą rękawa jest skuteczność! Cały ten proces rozpoczyna się od odpowiedniego wyczyszczenia rur, a następnie wysuszenia. Wprowadzany jest do kanału metodą inwersji rękaw, który został wcześniej wypełniony wodą, parą lub powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem, które powodują dokładne przyleganie do ścian naprawianego kanału. Długość procesu utwardzania takiego rękawa zależy w głównej mierze od panujących warunków – może trwać od kilku do kilkunastu godzin. Renowacja rur metodą rękawa to przede wszystkim skuteczny proces – pozwala na prawidłowe działanie instalacji przez lata! W wielu sytuacjach lepiej jest zdecydować się na renowację, a nie wymianę rur – bowiem wyjdzie nas ona o wiele drożej. To, jakie działania należy podjąć w celu naprawy, jest stwierdzić w stanie tylko i wyłącznie hydraulik. W niektórych przypadkach niestety konieczna jest wymiana całej instalacji, zwłaszcza, gdy jest już ona naprawdę stara.

By admin