Rynek bram szybkobieżnych jest bardzo rozwinięty i posiada wielu producentów, którzy starają się zapewnić odpowiednie standardy bramom szybkobieżnym. Co więcej, na rynku możemy znaleźć kilkanaście rodzajów bram, które sprawdzą się w każdej firmie, jak i w domu prywatnym, gdzie liczy się bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Ten artykuł przedstawi różne rodzaje bram szybkobieżnych wartych uwagi podczas zakupu bramy.
- Brama szybkobieżna rolowana – podstawowa wersja
- Brama szybkobieżna rolowana – brama samo naprawiana
Brama szybkobieżna rolowana – podstawowa wersja
Brama szybkobieżna rolowana jest podstawową wersją bramy szybkobieżnej. Jest to nowoczesne i trwałe rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu miejscach, takich jak: stacje kontroli pojazdów, czy myjnie samochodowe. Każda brama posiada europejski certyfikat jakości, który potwierdza jej bezpieczeństwo oraz komfort użycia. Otóż, brama szybkobieżna rolowana typu rapid roll posiada certyfikat jakości EN 13241-1:2001. Bramy szybkobieżne typu rapid roll są dostępne w wielu kolorach, takich jak zielony, pomarańczowy, czarny czy żółty. Dodatkowo brama może być wyposażona w transparentne panele, które również wyglądają imponująco na tle każdej elewacji.
Brama szybkobieżna rolowana – brama samo naprawiana
Niewątpliwym hitem wśród bram wystawionych na sprzedaż polskiego producenta bram szybkobieżnych, a także bram szybkobieżnych rolowanych jest brama samo naprawiana Rapid Roll SR (self repairing). Brama jest nowością na rynku, która urzekła klientów od pierwszego widzenia. Brama Rapid Roll SR jest bardzo często wybierana przez właścicieli dużych przedsiębiorstw, którym zależy na bezpieczeństwu pracowników. Jak działają zabezpieczenia bramy Rapid Roll SR (self repairing)? Cały mechanizm polega na kurtynie, która wraca na swoje miejsce po ewentualnym uderzeniu, np. przez wózek widłowy, co się często zdarza w halach i magazynach. Dzięki temu rozwiązaniu, problem z serwisowaniem bramy z powodu uszkodzeń jest zminimalizowany praktycznie do zera. Brama szybkobieżna rolowana Rapid Roll SR (self repairing) jest również często katalogowana jako brama premium, bowiem jest wyposażona w mocniejszy silniczek i dobrej jakości przekładnię. Takie wyposażenie pozwala również na szybsze otwieranie i zamykanie bramy z maksymalną prędkością wynoszącą nawet 2 m/s. Oczywiście, prędkość otwierania i zamykania się bramy zależy od ciężaru bramy, który może być modyfikowany przez dodawanie okien lub drzwi.
Bramy szybkobieżne są bardzo popularnym rozwiązaniem, a dzięki różnym bramom, każdy klient może wybrać odpowiednią bramę na miarę swoich możliwości, zgodnie z jej przeznaczeniem. Ten artykuł przedstawił dwie bramy –bramę standardową rapid roll oraz bramę Rapid Roll SR (self repairing), która posiada dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowany system anti-crash. Każda z bram posiada stosowne certyfikaty, które mogą przekonać kupujących, że podejmują naprawdę właściwe wybory.